جایگزینی نرم افزارهای حسابداری با دفاتر کاغذی

جایگزینی دفاتر کاغذی:جایگزینی نرم افزارهای حسابداری با دفاتر کاغذی

تمامی اطلاعات مالی اشخاص حقوقی و حقیقی و جزئیات معاملات آن‌ها در دفاتر حسابداری رسمی ثبت می‌شد. ازاین‌رو، این دفاتر دارای وجاهت و ماهیت قانونی بودند و از آن‌ها در حسابرسی‌های مالیاتی استفاده و باید توسط کارشناس مالیاتی بررسی و تائید می‌شد. پس از ثبت سند حسابداری و تائید مدیر، آن را در دفتر حسابداری ثبت و نگهداری می‌کردند موسسه چرتکه پرداز در مطالب گذشته به بیان پلمب دفاتر بصورت کامل پرداخت.

پلمب دفاتر تجاری از ابتدای ۱۴۰۳ حذف خواهد شد؟

معاون حقوقی رئیس جمهور در نامه ای خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی چنین اعلام داشت که چنانچه مودی رویدادهای مالی خود را به صورت ماشینی (مکانیزه-الکترونیکی) ثبت و نگهداری نماید، نیازی به ارائه ی دفاتر به صورت دستی ندارد، البته مودیان گروه اول (صاحبان مشاغل گروه اول) شامل این موضوع نمی شوند.

همچنین به دنبال توسعه دولت الکترونیک و عرضه خدمات الکترونیکی و حذف اسناد کاغذی، در هر موردی که تنظیم اوراق یا اسناد، صدور یا اعطای مجوز، اخطار و ابلاغ، مبادله وجه، استعلام و مانند آن ضروری باشد، انجام الکترونیکی آن معتبر بوده و کفایت می کند. از طرفی با توجه به ماده ۲۵ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، آن دسته از اشخاصی که مشمول انجام تکالیف در سامانه مودیان هستند و از نرم افزار حسابداری مورد تایید کارگروه راهبری سامانه مودیان استفاده می کنند، از ارائه دفاتر یا اسناد و مدارک موضوع قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده مستثنی هستند. لذا با توجه به توضیحات فوق و حجم بالای درخواست های پلمب دفاتر تجاری، دستور فرمایید از ابتدای سال ۱۴۰۳، نرم افزارهای حسابداری تایید شده، جایگزین دفاتر کاغذی شده و دیگر نیازی به پلمب دفاتر تجاری نباشد.

جایگزینی نرم افزارهای حسابداری با دفاتر کاغذی

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.