اصلاح اظهارنامه ارزش افزوده:زمان اصلاح اظهارنامه ارزش افزوده در هر دوره

اگر شرکت شما مشمول مالیات ارزش افزوده باشد سوال و ابهاماتی در ارتباط با مالیات ارزش افزوده و زمان اصلاحات آن پیش می آید.

مالیات ارزش افزوده

یکی از مالیات هایی است که در دولت ایران از مودیان مالیاتی دریافت می شود. کلیه افراد باید اظهارنامه ارزش افزوده را در زمان مشخصی به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم کنند؛ اما گاهی وقت ها افراد به دلایل مختلفی اطلاعات اظهارنامه خود را به صورت اشتباه در سامانه اظهارنامه مالیاتی ثبت می کنند و نیاز به اصلاح اظهارنامه ارزش افزوده پیدا می کنند.اشتباه در ارزش افزوده می تواند جریمه ای را برای فرد مشمول ایجاد کند.امکان اصلاح ارزش افزوده تا زمان معینی امکان پذیر است و پس از اتمام زمان مشخص شده نمیتوان ویرایشی انجام داد.

مهلت اصلاح اظهارنامه ارزش افزوده هر دوره چقدر است؟

براساس قوانین، در حال حاضر مودیان مشمول ارسال اظهارنامه ارزش افزوده به منظور انجام تکلیف قانونی خود مبنی بر ارسال اظهارنامه حداکثر تا ۱۵ روز پس از اتمام هر فصل مهلت دارند اظهارنامه ارزش افزوده فصل قبل را ارسال نمایند.

در همین راستا سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که به منظور تکریم مودیان مالیاتی و در جهت ایجاد وحدت رویه در خصوص اصلاح و ویرایش اظهارنامه ارزش افزوده، مودیان می توانند از این به بعد تا شروع مهلت ارسال اظهارنامه فصل بعد نسبت به اصلاح اظهارنامه دوره ی قبل اقدام نمایند.

همچنین در مطالب قبل نسبت به فرخوان مشمولین جدید ارزش افزوده پرداختیم که میتوانید در لینک کلیک کنید.

خدمات مالی و مالیاتی خود را از ما بخواهید.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.