دستمزد مقطوع

در خصوص تعدادی از فعالیت‌های اقتصادی کاربرد و الزام دارد، دستمزدی است که کارفرما ملزم به رعایت آن در محاسبه و پرداخت حق بیمه کارگران در کارگاه‌های صنفی است و کارفرما مجاز به پرداخت حق بیمه برمبنای دستمزدی کمتر از دستمزد مقطوع اعلام شده برای آن سال نخواهد بود و چنانچه کارفرمایی در این مشاغل مشغول به فعالیت اقتصادی است لازم است تا حقوق و دستمزد کارکنان خود را بر این اساس تعیین و پرداخت نماید و نسبت به بیمه پردازی آن اقدام کند.

دستمزد مقطوع مشخص شده از سوی سازمان تامین اجتماعی که هر ساله تعیین و اعلام و منتشر می‌شود، به استناد ماده ۳۵ قانون تأمین‌ اجتماعی و منطبق با ضوابطی قانونی از جمله تصویب‌نامه شورای عالی کار در مورد تغییر حداقل دستمزد روزانه و سایر سطوح دستمزدی و حداقل مزایای پرداختی به کارگران مشمول قانون کار می‌باشد و هر ساله توسط سازمان تامین اجتماعی منتشر و اعلام می‌شود و کارفرمایان را الزام می‌کند تا برمبنای دستمزد مقطوع تعیین شده نسبت به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه بیمه‌شدگان کارگاه خود اقدام کنند.

در حال حاضر تعداد این مشاغل یا صنوف شامل ۳۲۲ نوع فعالیت می‌باشد و به‌طور جداگانه برای هر یک از موضوعات شغلی و به تفکیک شهرهای با جمعیت کمتر از ۵۰۰ هزار نفر و شهرهای با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی در سال جدید منتشر شده است.

چنانچه کارفرما کمتر از میزان مشخص در جدول نسبت به ارسال لیست بیمه یا بیمه پردازی اقدام نماید دچار جرایم بیمه‌ای و قانون کار خواهد شد و ضمنا سامانه آنلاین بیمه تامین اجتماعی نیز در هنگام پردازش و ارسال نهایی لیست بیمه ماهانه، خطاهایی را در پردازش نمایش خواهد داد.

بخشنامه دستمزد مبنای کسر حق بیمه در سال ۱۴۰۳
دستمزد مقطوع روزانه مبنای کسر حق بیمه 1403
موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.