دستورالعمل تبصره ماده (۱۰۰)

تمامی صاحبان مشاغلی که مجموع فروش کالا و ارائه خدمات آن ها در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال بوده و فرم مالیات مقطوع برای آن درگاه خدمات الکترونیک سازمان بارگذاری شده است مشمول استفاده از تبصره ماده (۱۰۰) هستند. در پرونده های مشارکت مدنی چنانچه سهم درآمد یا فروش حداقل یکی از شرکا بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال باشد و یا مجموع درآمد مشارکت بیش از ۳۶۰ میلیارد ریال باشد نمی توانند از این تبصره استفاده کنند.

لازم به توضیح است که اگر برای شخصی در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور فرم موضوع تبصره ماده (۱۰۰) قرار داده نشده باشد، بدین معنی است که مودی مشمول تبصره ماده (۱۰۰) نبوده و باید اظهار نامه ارائه نماید.

مالیات پزشکان برای عملکرد سال ۱۴۰۲ به چه صورت می باشد؟

پزشکانی که در عملکرد سال ۱۴۰۲ مشمول حکم جز (۱) بند (ط) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور بوده اند معادل مالیات تعیین شده مطابق این دستورالعمل با مالیات مکسوره آنها هر کدام بیشتر باشد تعیین میشود.

سازمان مالیاتی بر چه اساسی مالیات مقطوع مشمولین این تبصره را تعیین می نماید؟

سازمان امور مالیاتی با توجه به اطلاعات موجود در پایگاه های اطلاعاتی سازمان و سوابق مودی مالیات مقطوع مشمول این دستورالعمل را تعیین و مراتب را طی فرمی درگاه خدمات الکترونیکی سازمان به نشانی http://my.tax.gov.ir بارگذاری می نماید.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.