بخشودگی جرایم مالیاتی ارسال فهرست حقوق فروردین1403

با توجه به تغییرات سامانه دریافت فهرست حقوق و دستمزد در سال جاری، سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه شماره ۲۰۰/۱۲۲۹۶/د که در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ منتشر شد امکان برخورداری صد در صدی بخشودگی جرایم موضوع مواد (۱۹۷) و (۱۹۹) قانون مالیات های مستقیم را برای مودیانی که فهرست حقوق بگیران خود را تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ ارسال نمایند فراهم کرده است.

مالیات حقوق چیست؟

مالیات بر حقوق به آن مقدار مالیاتی اطلاق می‌شود که اشخاص مختلف در شرایط متفاوت و بسته به شغل مورد نظر، باید به دولت پرداخت کنند. این مبلغ پرداختی بسته به حقوق فرد، شرایط و بیمه او می‌تواند تغییر کند. در قانون تعریف مشخصی برای هر یک از گروه‌های پرداخت کننده مالیات وجود دارد که تعریف خواهیم کرد.

این مالیات طبق قانون به درآمدی تعلق می‌گیرد که یک شخص (حقیقی) در قبال انجام کار و خدمات به شخص ثانویه‌ (حقیقی یا حقوقی) به صورت نقدی یا غیر نقدی پرداخت می‌کند. مالیات بر حقوق و دستمزد به عنوان یک تکلیف بر عهده شهروندان مذکور در نظر گرفته می‌شود و لازم الاجرا است.

نرخ مالیات بر حقوق ۱۴۰۳ به صورت پلکانی
حقوق مشمول مالیات (ریال)نرخ مالیات حقوق
۰ تا ۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰معاف از مالیات
۱۲۰/۰۰۰/۰۰۱ تا ۱۶۵/۰۰۰/۰۰۰۱۰%
بین ۱۶۵.۰۰۰.۰۰۱ ریال تا ۲۷۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال۱۵%
ین ۲۷۰.۰۰۰.۰۰۱ ریال تا ۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال۲۰%
۴۰۰.۰۰۰.۰۰۱ ریال به بالا۳۰%

درآمد مشمول مالیات برابر است با مجموع دستمزد با مزایای نقدی و غیر نقدی و سایر درآمدهایی که کارفرمایان به کارگر پرداخت می‌کنند. پس از محاسبه درآمد مشمول مالیات، سقف معافیت مالیاتی حقوق از این مقدار کسر خواهد شد. مبلغ باقی‌مانده از محاسبه، درآند مشمول مالیات حقوق را نشان می‌دهد. به طور مثال، اگر شخصی 15میلیون تومان حقوق آن باشد، تا مبلغ 12 میلیون معاف از پرداخت مالیات است و مازاد بر این مبلغ طبق جدول مشمول مالیات خواهد بود.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.