حد نصاب معاملات :حد نصاب معاملات در سال ۱۴۰۳ مشخص شد.

هیات وزیران حدنصاب معاملات برای سال ۱۴۰۳ را مشخص کرد

هیات وزیران در تصویب نامه شماره ۳۶۸۵۱/ت۶۲۵۲۱ه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ حدنصاب معاملات موضوع ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات مصوب سال ۱۳۸۳ را بدین شرح تعیین کرد:

۱. معاملات کوچک:

معاملاتی که مبلغ معامله حداکثر تا سقف مبلغ ۲,۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد.

۲. معاملات متوسط:

معاملاتی که مبلغ معامله بیش از ۲,۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ باشد و از مبلغ ۲۱ میلیارد ریال تجاوز نکند.

۳. معاملات بزرگ:

معاملاتی که مبلغ برآورد اولیه آن ها بیش از ۲۱ میلیارد ریال باشد.

حدنصاب معاملات کوچک مبلغی است که در ابتدای هر سال از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین شده و ملاک ارزیابی سایر معاملات در مناقصات، سنجش هزینه‌ها در صورت‌های مالی اساسی و ثبت معاملات در گزارشات خرید و فروش قرار می‌گیرد.

چرتکه پرداز
موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.