مهلت ارسال صورتحساب چند روزه است؟

موسسه حسابداری چرتکه پرداز در مطالب قبلی به بیان اطلاعیه از سوی سازمان امور مالیاتی پرداخت با محتوای با اجرایی شدن مهلت ۷ روزه در سامانه مودیان با توجه به مشکلات زیرساختی و به روز رسانی های مکرر این سامانه مورد انتقاد مودیان مشمول صدور صورتحساب الکترونیکی قرار گرفت چراکه مدتی است صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان با مشکلاتی همراه است. به همین علت مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در اطلاعیه شماره ۲۲ که در تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ منتشر شد، مهلت ارسال صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان را تا اطلاع ثانوی به ۲۱ روز افزایش داد تا مودیان بتوانند با وجود مشکلات سامانه مذکور تکالیف خود را انجام دهند.

مشمولین ارسال صورتحساب الکترونیکی چه کسانی هستند؟

براساس اطلاعیه های منتشر شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور، اشخاص حقیقی که فروش آن ها از نصاب مقرر در ماده (۱۴) مکرر قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان عبور کند، از ابتدای دومین دوره بعد از اتمام دوره فروش سالانه از نصاب مقرر، ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان هستند. برهمین اساس، مودیانی که فروش آن ها تا پایان پاییز سال جاری به مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال برسد، از ابتدای فروردین ماه سال ۱۴۰۳، مکلف به صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان هستند. لذا مودیان حقیقی بایستی با توجه به این موضوع ساز و کارهای لازم جهت انجام تکالیف قانونی خود را فراهم نمایند.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.