حد مجاز فروش کارپوشه مودیان:نحوه ی محاسبه حد مجاز فروش در کارپوشه مودیان

یکی از موارد مهمی که مشمولین صدور صورتحساب الکترونیکی باید به آن توجه داشته باشند این است که در سامانه مودیان فروشنده نمی تواند به هر میزانی که خواست صورتحساب الکترونیکی صادر نماید. چون که در سامانه مودیان برای فروشندگان حدمجاز تعیین شده که درصورت عبور مودی از حد تعیین شده، صورتحساب های صادر شده توسط فروشنده برای خریدار فاقد اعتبار مالیاتی خواهد بود.

چنانچه فروشنده از حد مجاز فروش تعیین شده در سامانه مودیان عبور کند، زمانی که خریدار بخواهد صورتحساب خرید را در سامانه مذکور تایید نماید با پیغامی مواجه خواهد شد که در صورت تایید صورتحساب مذکور با توجه به عبور فروشنده از حد مجاز ماده (۶) اعتبار مالیاتی به این صورتحساب تعلق نخواهد گرفت. فروشنده باید به منظور حل این مشکل با ارائه تضامین کافی یا پرداخت مالیات متعلقه، حد مجاز فروش خود را افزایش دهد.

تعیین حد مجاز فروش بر مبنای دوره ی مشابه سال قبل

نحوه ی محاسبه حد مجاز فروش هر دوره ی مودی در سامانه مودیان با توجه به وضعیت مالیاتی مودی در دوره ی مشابه سال گذشته انجام می شود. در حال حاضر حد مجاز فروش مودیان به میزان ۵ برابر فروش اظهار شده دوره ی مشابه سال قبل می باشد.

توجه

مبنای محاسبه میزان فروشی می باشد که مودی مالیات مربوط به آن را پرداخت کرده باشد و اگر مودی ارزش افزوده دوره ی مشابه سال قبل را به طور کامل تسویه نکرده باشد، به نسبت آن بخش از فروش که مالیات آن پرداخت شده حد مجاز برای مودی در کارپوشه نمایش داده خواهد شد.

محاسبه حد مجاز فروش برای واحدهای تازه تاسیس و فاقد سابقه مالیاتی

در خصوص واحدهای تازه تاسیس، واحدهای فاقد پرونده مالیاتی و مودیانی که به هر علت دوره ی مشابه سال قبلی برایشان وجود ندارد این تدبیر اندیشیده شده که حد مجاز فروش برای این قبیل مودیان به میزان ۵ برابر معافیت سالانه موضوع ماده (۱۰۱) قانون مالیات های مستقیم در کارپوشه لحاظ گردد. لذا برای این قبیل مودیان حدمجاز فروش در سال ۱۴۰۲ با توجه به معافیت ماده (۱۰۱) حداکثر مبلغ ۲,۳۷۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد.

هدف سازمان امور مالیاتی کشور از حد مجاز فروش

به نظر می رسد حد مجاز فروش در ماده ۶ قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان این اجازه را به سازمان امور مالیاتی کشور می دهد تا زودتر از موعد  به نقدینگی ( میزان ارزش افزوده ) از حساب مودیان خارج و به حساب دولت واریز گردد . یعنی سازمان بر عکس سنوات گذشته قبل از رسیدگی ارزش افزوده مبالغ ارزش افزوه را  دریافت می کند.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.