صورت معاملات فصلی:مهلت ارسال معاملات فصلی پاییز 1402

در ابتدا باید گفت به ‌کلیه‌ خرید و فروش‌ هایی که مودیان (اعم ازحقیقی یا شرکت ها) در مدت ‌زمان خاصی انجام می ‌دهند؛ معاملات فصلی می گویند. در واقع، این مدت‌ زمان معین به ‌صورت سه‌ ماهه (فصلی) بوده است.ارسال صحیح و به موقع گزارشات صورت معاملات فصلی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ تا جایی که عدم تطابق این گزارشات با سایر اسناد و مدارک مودی می‌تواند یکی از نشانه‌های فرار مالیاتی و کتمان درآمد باشد.

مهلت قانونی ارسال صورت معاملات فصلی پاییز 1402

مهلت قانونی ارسال صورت معاملات سه ماهه پاییز در هر سال، 15 بهمن ماه تعیین شده است.

سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: مهلت ارسال فهرست معاملات فصل پاییز 1402 تا پایان بهمن ماه سال جاری تمدید شد.

جریمه عدم ارسال صورت معاملات فصلی

با توجه به اهمیت بالای ارسال گزارشات فصلی، عدم ارسال یا تاخیر در ارسال آن و همچنین نقض استانداردهای اعلام شده برای ارسال فهرست معا‌ملات، ممکن است به جریمه منجر شود. بالاترین جریمه مربوط به عدم ارسال صورت معا‌ملات در مهلت مقرر است و باعث جریمه 1% از معاملات ارسال نشده به همراه خواهد شد.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.