سامانه مودیان:در رسیدگی های سال ۱۴۰۱ جرایم سامانه مودیان قابل اعمال است؟

سازمان امور مالیاتی کشور در نامه ای خطاب به ادارات کل امور مالیاتی عنوان می دارد با توجه به اجرایی شدن قانون تسهیل سامانه مودیان و تعیین تاریخ الزام مودیان به صدور صورتحساب الکترونیکی، در رسیدگی به اظهارنامه های مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۱ شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس و شرکت های دولتی، مطالبه جرایم موضوع ماده (۲۲) قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، از مودیان مذکور فاقد موضوعیت است.

اعمال مفاد ماده (۲۲) قانون سامانه مودیان برای کلیه ی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی

براساس جزء (۲) بند (ز) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱

کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و داروخانه ­ها و دامپزشکی و فروشندگان تجهیزات پزشکی که پروانه کار آنها توسط وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و یا سازمان نظام پزشکی ایران صادر می شود.

مامورین مالیاتی در رسیدگی به پرونده های عملکرد سال ۱۴۰۱ این افراد بایستی مفاد ماده (۲۲) قانون سامانه مودیان را در نظر داشته باشند.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.