اظهارنامه مالیاتی تشکل‌های صنفی:مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی تشکل‌های صنفی تمدید شد.

به گزارش ایرنا از اتاق اصناف ایران، «مجتبی صفایی» اظهار داشت:

شرط معافیت تشکل‌های صنفی از پرداخت مالیات، انجام تکالیف مالیاتی (ارسال اظهارنامه و ارائه اسناد و مدارک) است؛ در غیر اینصورت اتاق‌ها یا اتحادیه‌ها بابت وجوه دریافتی (حتی وجوهی که به حکم و جواز قانون دریافت می‌کنند) مشمول مالیات خواهند شد.

حسب توضیحات فوق برخی از اتاق‌ها و اتحادیه‌ها با تصور اینکه در هر صورت از معافیت مالیاتی برخوردار هستند، در سال‌های گذشته اقدام به انجام تکالیف مالیاتی نکردند و در نتیجه، مکلف به پرداخت مالیات باشند.

این مقام صنفی افزود:

قانون بودجه سال ۱۴۰۲ به‌منظور برخورداری اتاق‌ها و اتحادیه‌هایی که به دلیل عدم آگاهی از قانون، بین سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹ مشمول مالیات هستند و هنوز اقدام به پراخت آن نکردند، با رعایت شرایطی، فرصت دوباره برای ارسال اظهارنامه و ارائه اسناد و مدارک فراهم می کند.

صفایی ادامه‌داد: فرصت مذکور فقط برای سال‌های عملکرد ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۹ فراهم شد. همچنین در صورتی امکان برخورداری از معافیت برای سال‌های مذکور فراهم است که مالیات سال مربوطه پرداخت نشده باشد.

با فرض وجود ۲ شرط فوق، برای برخورداری از معافیت، باید اظهارنامه سال عملکرد مربوطه تنظیم و اسناد و مدارک درآمدی و هزینه‌ایِ آن سال به اداره مالیاتی ذی‌صلاح ارائه شود.

رییس اتاق اصناف ایران خاطرنشان‌کرد:

با توجه به سالیانه بودن احکام مالیاتی قانون بودجه، فرصت مذکور فقط تا پایان سال ۱۴۰۲ فراهم شد. بنابراین، در صورتی که هر یک از اتاق‌ها و اتحادیه‌های تابعه به دلیل عدم انجام تکالیف مربوط به عملکرد سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹ از معافیت مالیاتی محروم شده و هنوز مالیات آن سال پرداخت نشود، مکلفند با ارائه اظهارنامه و اسناد و مدارک آن سال مطابق با شرایط اعلامی سازمان امور مالیاتی در بخشنامه شماره ۲۰۰/۱۴۰۲/۱۶ مورخ ۱۴ آبان۱۴۰۲، از فرصت مذکور بهره‌برداری کنند.

به گفته صفایی، در صورتی که اتاق یا اتحادیه‌ای از شرایط فوق برخوردار باشد بوده اما تا پایان سال ۱۴۰۲ از فرصت فوق‌الذکر استفاده نکند، مسئولیت امر متوجه رئیس یا روسای مسئول خواهد بود.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.