تکالیف مالیاتی طلا فروشان :تکالیف مالیاتی طلا فروشان در سامانه مودیان چیست؟

بر اساس ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم و قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، تمامی مشمولین پرداخت مالیاتی موظفند در سامانه مودیان ثبت نام کنند. بر اساس متن این قانون تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی و تمامی مشاغل صنفی و غیرصنفی مشمول این قانون اند و باید هرچه زودتر در راستای ثبت نام در سامانه و صدور صورتحساب های الکترونیکی خود اقدام نمایند.یکی از اصنافی که مشمول این قانون شده، صنف طلافروشی ها می باشد. طلافروشان به عنوان مشاغل صنفی اصولا مبالغ معامله بالایی دارند. که به شرح تکالیف مالیاتی طلافروشان در سامانه مودیان پرداختیم.

اصل طلا، جواهر و پلاتین مشمول ارزش افزوده نیست.

براساس بند (ب) ماده ۲۶ قانون دائمی ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰، اصل طلا، جواهر و پلاتین به کار رفته در مصنوعات ساخته شده از فلزات مزبور، معاف از مالیات و عوارض می باشد اما اجرت ساخت، حق العمل و سود فروشنده کالاهای موضوع این بند مشمول مالیات و عوارض با نرخ نه درصد (۹%) می باشد. در همین راستا لازم به توضیح است که مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در اطلاعیه ای به بیان مسائلی پیرامون این موضوع پرداخته که براساس آن فروشندگان طلا می توانند براساس دستورالعمل صدور صورتحساب الکترونیکی، نسبت به صدور صورتحساب طلا، جواهر و پلاتین اقدام نمایند. لازم به ذکر است که درج ارزش اصل طلا، جواهر و پلاتین، اجرت ساخت، حق العمل و سود فروشنده به تفکیک در صورتحساب الکترونیکی الزامی است.

همچنین مودیان مربوطه می توانند به منظور ثبت شناسه اختصاصی کالا و خدمات خود به سامانه مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات وزارت صمت مراجعه کرده و شناسه اختصاصی کالا و خدمات خود را ثبت نمایند.

تکالیف مالیاتی طلا فروشان
موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.