محدودیت واریز حساب های بانکی:دفعات واریز به حساب بانکی سقف دار می شود.

از جمله مهم ترین اهدافی که دولت سیزدهم به دنبال تحقق آن است کاهش وابستگی کشور به درآمدهای نفتی و جایگزین کردن منابع درآمدی پایدار به منظور تامین بودجه ی کشور می باشد. از این رو چنین تعیین شده تا سهم درآمدهای مالیاتی در تامین بودجه کشور افزایش یابد. لذا اخذ مالیات عادلانه از افراد و جلوگیری از انجام فرارهای مالیاتی در دستور کار نظام مالیاتی کشور قرار دارد . در این لایحه محدودیت واریز حساب های بانکی بیان شد.

در همین راستا از مدت ها قبل موضوع تفکیک حساب های تجاری از غیرتجاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا با عملیاتی شدن آن، حساب هایی که ماهیت تجاری دارند شناسایی شوند. برهمین اساس دولت در لایحه بودجه سال آینده به این موضوع نیز پرداخت شد و چنین مقرر شده تا اگر مجموع واریزی های صورت گرفته به حساب غیرتجاری اشخاص حقیقی از رقم تعیین شده در ماه بیشتر باشد و افراد نتوانند اثبات کنند که واریزی انجام شده ماهیت درآمدی ندارد از صاحب حساب مالیات گرفته شود. لازم به توضیح است که سقف تعیین شده برای مبالغ واریز شده توسط شورای پول و اعتبار تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۳ تعیین شد.اثبات درآمدی نبودن تراکنش ها و ارائه اسناد و مدارک بر عهده صاحب حساب می باشد.

حساب غیر تجاری

منظور از حساب غیرتجاری حسابی است که نزد سازمان مالیاتی به عنوان حساب مرتبط با فعالیت مودی ثبت نشده باشد.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.