مالیات 50 درصد اصناف و مشاغل صفر شد

50 درصد مشاغل و اصناف مالیاتشان صفر شد.

سید محمد هادی سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: هدف سازمان امور مالیاتی کشور وصول درآمدهای مالیاتی براساس اطلاعات شفاف و دقیق می باشد. به همین علت به دنبال وارد کردن فشار بر مودیان مالیاتی نخواهیم بود. درهمین راستا تمرکز نظام مالیاتی بر شناسایی مودیان جدید بوده، همچنین با وضع پایه های مالیاتی جدید و مقابله با فرارهای مالیاتی از طریق هوشمندسازی به دنبال تحقق این اهداف هستیم.

همانطور که در خرداد ماه وعده داده بودیم مالیات حدود 4 میلیون نفر از اصناف و مشاغل با عدد صفر قطعی و نهایی شد.

به گزارش فارس، سهم اصناف و مشاغل از کل درآمدهای مالیاتی حدود 8 درصد است، اما با توجه به فراوانی و دربرگیری این مؤدیان بیشترین پرونده‌ها مربوط به این دسته از مؤدیان است . البته با توجه به شرایط رکودی و خوداظهاری اصناف و مشاغل 50 درصد از این اصناف و مشاغل مشمول درآمد معاف از مالیات بوده و بنابراین مالیات عملکرد آنها برای یکسال عملکردی در سال 1401 صفر می‌شود، اما به هر حال این افراد هم ملزم شده بودند، اظهارنامه ارائه کنند که هم اکنون رئیس سازمان اعلام کرده مالیات نیمی از اصناف صفر بوده است.

به گزارش فارس، درآمد مالیاتی امسال نسبت به سال گذشته افزایش حدود 45 درصدی دارد، اما همانگونه که رئیس سازمان مالیاتی پیش از این تأکید کرده بود قرار نیست فشاری به پایه‌های موجود وارد شود.

درآمد مالیاتی بیش از 50 درصد هزینه جاری دولت را تامین می‌کند . سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی حدود 8 درصد است که باید 12 درصد شود.

خدمات مالی و مالیاتی خود را از ما بخواهید.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.