مالیات بر مجموع در امد
مالیات بر مجموع درآمد:  مالیات بر مجموع درآمد منجر به کاهش فاصله طبقاتی می‌شود.

علی نصیری اقدم، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در توضیح اینکه چرا باید برخورد مالیاتی عوض شود، اظهار داشت: یک سؤال مطرح می‌شود، آیا ما تفاوت و تمایزی بین انواع درآمد‌هایی که فرد به دست می‌آورد قائل هستیم یا باید باشیم یا خیر؟ آیا می‌توانیم برای درآمدی برتری خاصی نسبت به بقیه تعریف کنیم مثلاً درآمد حاصل از دستمزد را با درآمد سود بانکی مقایسه و یکی را نسبت به دیگری برتری دهیم یا تفاوت قائل شویم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اصل اساسی مالیات بر مجموع درآمد این است که هیچ منابع درآمدی بر هیچ درآمد دیگری برتری نداشته باشد و با همه درآمد‌ها به قاعده یکسان برخورد شود، ادامه داد: مقدمه پذیرش اجرای این طرح، پذیرش این اصل است و برای راه‌اندازی آن نمی‌توانیم مثلاً بگوییم این درآمد چون از بورس است و چون بورس فلان اثر را در اقتصاد کشور دارد و یا این درآمد چون در مناطق محروم به دست آمده و یا متعلق به فلان حرفه است معاف از مالیات است. پس همه این‌ها باید پاک شود و برخورد یکسان با انواع درآمد‌ها به لحاظ مالیاتی صورت گیرد.

این اقتصاددان کاهش فاصله طبقاتی را از نتایج مثبت تصویب و اجرایی شدن مالیات بر مجموع درآمد عنوان کرد و اظهار داشت: باید مبنای برخورد مالیاتی به این صورت باشد که اگر کسی از یک حدی کمتر درآمد داشت به آن معافیت تعلق ‌گیرد و اگر از یک حدی بیشتر درآمد داشت مشمول مالیات به تناسب شود. این امر باعث می‌شود کسانی که درآمد‌های بیشتر دارند مالیات‌های بالاتری بپردازند و کسانی که درآمد‌های کمتر دارند مالیات کمتری پرداخت کنند یا احیاناً مالیاتی پرداخت نکنند.

خدمات مالی و مالیاتی خود را از ما بخواهید.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تجربه و اعتماد دو مولفه اساسی برای اثبات کیفیت خدمات توسط هر سازمان می باشد که جز با گذشت زمان بدست نمی آید. در این میان موسسه مالی و حسابداری چرتکه پرداز اعتماد شرکتها، کسب و کارها و سازمان های مختلف را به خود جلب کرده است.

رسالت ما ارایه خدمات با بهترین کیفیت در بالاترین سطح حرفه ای ممکن به مشتریانمان است. اعتقاد داریم که با این طرز عمل، می توانیم اعتبار خود را افزایش دهیم تا در حرفه مان بهترین بمانیم. ما به رعایت ارزش های اخلاقی با عمل کردن به آن ها، اعتقاد راسخ داریم.

قوانین پیچیده، بخشنامه‌های متعدد و ابهام و تعارض در قوانین، ایجاد یک گزارش مالی و ارائه آن به استفاده کنندگان برون سازمانی اعم از سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و .. را کاری بسیار تخصصی کرده است. این دشواری و پیچیدگی نه‌تنها باعث اتلاف وقت سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، بلکه درنهایت موجب تحمیل هزینه های سنگین می‌شود و خسارت‌های گاه جبران‌ناپذیری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه می‌آورد. ما در موسسه چرتکه پرداز ادعای تسط کامل بر تمام قوانین و مقررات را نداریم اما همواره در تلاشیم که از آخرین تغییرات علم حسابداری و قوانین کشور با اطلاع بوده دانش خود را بروز نگهداریم.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.