مالیات خودرو

مالیات خودرو:خودروهای مشمول

چه خوردو هایی مشمول مالیات خودرو می شوند؟

بند س تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور

انواع خودروی سواری و وانت دو اتاق (کابین) دارای شماره انتظامی شخصی در اختیار مالکان اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که قیمت روز خودروی آنها بیش از سی میلیارد (۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال است نسبت به مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات سالانه خودرو به نرخ یک درصد (۱%) میگردند.

مأخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند، قیمت روز انواع خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن و صرفاً بر اساس مشخصات مالک خودرو مندرج در شناسنامه خودروصادره توسط نیروی انتظامی (برگ سبز) به عنوان سند رسمی خودرو است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تا پایان فروردین سال ۱۴۰۲ تعیین و اعلام میگردد .

مأخذ مزبور برای انواع خودرو که بعد از اعلام سازمان، تولید یا وارد میشوند، بلافاصله پس از تولید یا واردات آن توسط سازمان مزبور تعیین و اعلام خواهد شد.

سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع اشخاص مشمول برساند.

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند مالیات سالانه مربوط به خودروهای تحت تملک خود و فرزندان کمتر از هجده سال و محجور تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن سال ۱۴۰۲ پرداخت نمایند.

ثبت نقل و انتقال خودروهایی که به موجب این بند برای آنها مالیات وضع گردیده است. قبل از پرداخت بدهی مالیاتی مورد انتقال، شامل مالیات بر دارایی، نقل و انتقال قطعی و اجاره ممنوع است. متخلفان از حکم این بند در پرداخت مالیات متعلقه مسؤولیت تضامنی دارند.

خدمات مالی و مالیاتی خود را از ما بخواهید.

موسسه حسابداری چرتکه پرداز

موسسه حسابداری چرتکه پرداز با هدف ارائه خدمت در حوزه مالیات و حسابداری در مرجع اداره کل ثبت شرکتهای شهرستان لنگرود به ثبت رسید. با وجود تیم حرفه ای و سابقه درخشان در ارائه خدمات مالی و مالیاتی همچون تهیه و ارسال گزارش مالیات حقوق کارمندان، مشاوره در زمینه های مختلف مالیاتی، نظارت بر واحد های مالی جهت کنترل سند های حسابداری،تهیه و ارسال لیست حقوق و دستمزد و مشاوره در زمینه حسابرسی تامین اجتماعی، تهیه و تنظیم اظهارنامه ها، اخذ کارت بازرگانی ، تجزیه و تحلیل های مالی، مشاوره حسابداری و مالیاتی در لنگرود-گیلان و سایر نقاط ایران در نظر دارد با پشتیبانی مداوم و راه ارتباطی سریع آماده پاسخ گویی به شما باشد.

جهت ارتباط با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن تماس:

013-42531537

09112437827

09368418004

ایمیل پشتیبانی:

chortkepardaz00@gmail.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.