فهرست شرکت ها و موسسات دانش بنیان مشمول اعتبار مالیاتی طرح های تحقیق و توسعه

شرکت ها و موسسات دانش بنیان مشمول اعتبار مالیاتی طرح های تحقیق و توسعه

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در بخشنامه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خطاب به ادارات کل امور مالیاتی کل کشور ابلاغ شد.

به پیوست فهرست اشخاص مشمول موضوع بند (ب) ماده (11) قانون جهش تولید دانش بنیان، عناوین طرح های تحقیق ‌و ‌توسعه و مجموع هزینه های تأیید شده سال مالی ۱۴۰۱ اشخاص مذکور در باب حکم یادشده برای اطلاع، بهره‌ برداری و اقدام با رعایت مفاد آیین نامه اجرایی موضوع بند (ب) ماده یادشده، ارسال می شود.

شایان ذکر است در بند (ب) ماده (11) احکام مالیاتی قانون جهش تولید دانش بنیان قید شد.

معادل هزینه انجام شده برای فعالیت های تحقیق و توسعه به عنوان اعتبار مالیاتی با قابلیت انتقال به سنوات آتی به شرکت ها و .. متقاضی اعطاء می شود . معادل آن از مالیات قطعی شده سال انجام هزینه مذکور یا سال های بعد کسر می شود.

فهرست شرکت ها و موسسات دانش بنیان مشمول اعتبار مالیاتی طرح های تحقیق و توسعه

برای برخورداری از اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه شرکت­‌های متقاضی باید پروژه­‌های تحقیق و توسعه پیشنهادی خود را در قالب تعیین شده ارسال نمایند. پس از تایید پروژه توسط دبیرخانه، شرکت در پایان سال مالی هزینه­‌کرد مربوط به پروژه در سرفصل‌­های مورد پذیرش را به همراه اسناد مالی اظهار می­‌کند. دبیرخانه با ارزیابی پیشرفت پروژه و اسناد ارائه شده میزان هزینه‌­کرد در پروژه­‌های مصوب را تعیین و به سازمان امور مالیاتی اعلام می‌کند.

راه ارتباطی با ما

آدرس :

 گیلان، لنگرود، بلوار شهید عبدالکریمی، روبه روی پلیس+۱۰، کوچه صدف، پلاک۱۰، موسسه حسابداری چرتکه پرداز

تلفن:

013-42531537

09112437827

09368418004

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.