تهیه گزارش اظهارنامه معاملات فصلی (ماده 169)

تمامی بنگاه‌های اقتصادی، طبق ماده 169 قانون مالیاتی می‌بایست گزارش خرید و فروش فصلی را در بازه زمانی مقرر از طریق سامانه معاملات فصلی الکترونیکی ارسال کنند. تعیین میزان مالیات شرکت ها و اینکه مالیات به چه چیزهایی تعلق می‌گیرد فقط در تشخیص و تصمیم سازمان امور مالیاتی است. از این رو سازمان امور مالیاتی بر کلیه در آمدها و رویداد‌های مالی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی می تواند مالیات تعیین کند. این سازمان می تواند برای کلیه دفاتر قانونی شامل دفتر روزنامه، دفتر کل، دفتر هزینه‌ها و درآمد‌ها و نیز صورت حساب‌ها مالیات تعیین نماید. این مالیات بر اساس گزارش خرید و فروش فصلی یا همان معاملات فصلی خرید و فروش در طول مدتی مشخص تعیین می شود. سازمان امور مالیاتی با استناد به گزارش و معاملات فصلی است که متوجه، فرار مالیاتی و کتمان مالیات می‌شود.

گزارش فصلی خرید و فروش با عنوان‌های دیگری مانند معاملات فصلی خرید و فروش، گزارشات فصلی موضوع ماده ۱۶۹، صورت معاملات فصلی، گزارشات فصلی و… ذکر می‌شود. با موظف کردن افراد حقیقی و حقوقی از جانب سازمان امور مالیاتی برای ارائه و تنظیم گزارش خرید و فروش فصلی، تمام مودیان وظایف و تکالیف خود را به درستی انجام می‌دهند.

چرا با ما کار کنیم؟

طراحی سیستم های مالی

خدمت خزانه داری و بانک در چرتکه پرداز

انبارداری و موجودی و مواد کالا

ثبت نام مالیاتی و اخذ گواهی های مربوطه

تهیه لیست حقوق و دستمزد

تهیه گزارش اظهارنامه معاملات فصلی(ماده ۱۶۹)

ساعت کاری دفتر 8:00 تا 21:00

چرتکه پرداز با ارائه خدمات متنوع در زمینه حسابداری و با پشتیبانی ۲۴ ساعته، می تواند یک انتخاب درست برای دریافت مشاوره در حیطه مالی و حسابداری باشد.

از خدماتی که چرتکه پرداز ارائه می دهد می توان به، تهیه گزارش اظهارنامه معاملات فصلی (ماده 169) اشاره نمود. کلیه مسائل مربوط به تهیه گزارش اظهارنامه معاملات فصلی (ماده 169) توسط این موسسه انجام می گردد.
سئوالی دارید؟
همین الان تماس بگیرید

013-42537106
آرزومند:۰۹۳۶۸۴۱۸۰۰۴ صفری:۰۹۱۱۲۴۳۷۸۲۷

ارتباط با ما

مشاورین ما به شما کمک خواهند کرد


تماس با ما