تهیه گزارش اظهارنامه ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده یکی از انواع مالیات است که در قانون مشخص شده و مشمولین باید آن در مهلت های تعیین شده پرداخت نمایند.

مالیات بر ارزش افزوده

این مالیات به ارزش کالا ها و خدمات مربوط می شود. خریداران و مشمولین گمان می کنند که از زمانی که پرداخت این مالیات الزامی شده است، برای خرید یک کالا یا خدمات پول اضافه پرداخت می کنند اما واقعیت چیز دیگری است. مالیات بر ارزش افزوده در واقع مالیاتی است که شما برای افزایش ارزش یک کالا در مراحل مختلف تولید می پردازید.

یک ساختمان را در نظر بگیرید که پی آن ریخته شده است و صاحب ملک به دلیل مشکلاتی می خواهد آن را بفروشد ملک با قیمت مشخصی به فروش می رود مالک دوم شروع به ساختن آن کرده و ستون ها سوار می کند و اسکلت بندی را به پایان می رساند در این مرحله مالک دوم هم به هر دلیلی اقدام به فروش ملک می نماید. مالک دوم قطعا ملکش را دیگر با قیمتی که خودش خریده نخواهد فروخت. قیمت او بالاتر خواهد بود چرا که حالا ملک از یک زمین گود برداری شده به یک ساختمان اسکلت بندی شده تبدیل شده است و در این فرایند غیر از پول، انرژی و وقت هم صرف گردیده و البته ارزش ملک هم بالا رفته است.

این فرایند را تا انتها در نظر مجسم کنید و فرض کنید ملک مذکور بین چند مالک دست به دست میشود و در هر مرحله انتقال ، بخشی از ساخت آن انجام شده و در نهایت تبدیل به آپارتمانی نوساز میگردد. در مرحله اخر که اپارتمان ساخته شد قیمت آن دیگر برابر قیمت زمین اولیه نبوده و قطعا افزایش یافته است و این افزایش قیمت به دلیل کاری است که روی زمین صورت گرفته و هزینه هایی که برای آن انجام شده است. این فرایند افزایش قیمت و افزایش ارزش یک کالا را ارزش افزوده آن کالا می گویند که مودیان باید برای این افزایش ارزش مالیات بپردازند یعنی در هر مرحله از فروش خریدار باید به نسبت افزایش ارزش کالا مالیات آن را هم پرداخت کند

برای دریافت مشاوره در خصوص تهیه گزارش اظهارنامه ارزش افزوده میتوانید تنها با کلیک روی دکمه تماس با ما از ما مشاوره بگیرید.


تماس با ماچرا ما را انتخاب کنید

ارائه دهنده کلیه خدمات مالی و حسابداری

برخی از خدماتی که چرتکه پرداز ارائه می دهد عبارت است از خدمات حسابداری، مشاوره مالی، امور مالی و مالیاتی، نرم افزارهای حسابداری، آموزش حسابداری و … جهت ارائه مشاوره با ما در ارتباط باشید.

تهیه صورت مالی برای اخذ وام بانکی

اجرای صفر تا صد حسابداری

پیگیری پرونده های مالی و بیمه

تهیه لیست حقوق و دستمزد